Hostovka - pomyslná univerzita pro hosty

Hostovka - pomyslná univerzita pro hosty

Nejlepší host je sofistikovaný host a tím se stanete studiem hostovky

Otázky a odpovědi

Zobrazení otázky a odpovědi


Otázka:

Dobrý den pane Klíma,

prosím Vás o zodpovězení několika dotazů, zřejmě je již většina hostovky zná, ale mě dělají potíže. Pokud jsou již zodpovězeny na Vaší web.stránce, moc se Vám omlouvám.

Zajímá mě kam s kávovou lžící po vypití kávy ( hrnek či talířek)?

Dále při užití plátěného ubrousku - položit na kolena a když si potřebuji utřít během jezení ústa - použít tento plátěný ubrousek a opět jej položit na kolena?

Utřít si vždy ústa při přerušení jídla z důvodu napití se?  

Stalo se mi nedávno, číšník mi přinesl jen jeden příbor na hlavní chod, objednávám si předkrm a jím s tímto příborem - vložit do talíře či ponechat jej na ubrousku na stole a užít jej opět na další chod?

Dále užití vidličky  hroty dolů - jak nabrat drobnou oblohu ( např.zelí)  při užití vidličky s hroty obrácenými dolů (lze otočit hroty nahoru a nabrat oblohu a při krájení masa opět otočit dolů)?

Děkuji za odpovědi.

Odpověď:

VáženáBarbaro,

všechno je to v kultůře stolování. V rodině by to nebyl takový velký faux pas kdyby se používal jeden a ten samý příbor pro něklik daších chodů. Kdysi za tím účelem se na stůl dávaly tak zvané "kobylky" na které se v tom příadě příbory odkládaly.

Jinak ale, v restauracích někdejší druhé nebo prvé cenové skupiny se na stůl zaklá při nejmenším příbor na předkrm a příbor na hlavníj ídlo.

Pokud se týká použití vidličky tak je to vše v logice a praktčnosti. Pro snadnější  krájení masa nebo tuhých potravin se vidslička drží hroty dolů a tak se také sousta vkládají do úst. Přílohy jako napříkad zelí a podbně, se nabírají vidičkou s hroty nahoru protože je to přirozenější.

Michael Klíma


Vrátit se na předchozí stránku

Koncept Steakgrill

Stránky první restaurace konceptu Steakgrill:


Steakgrill

s.jpg, 748B Koncept Steakgrill©

facebook

Počet návštěv

3160448
© 2007 - 2018, http://www.hostovka.cz