Hostovka - pomyslná univerzita pro hosty

Hostovka - pomyslná univerzita pro hosty

Nejlepší host je sofistikovaný host a tím se stanete studiem hostovky

CASH BAR
Autor: Michael Klíma | 16.7.2008 | Co, kdy, kde a jak

Co to je cash bar, "open bar", "HOST BAR" nebo "NO HOST BAR", studenti našich hotelových škol vědí, protože se to na těch školách určitě vyučuje, ale někdo by mně musel přesvědčit o opaku když řeknu, že většina běžných návštěvníku našich hotelů a restaurací to neví.

Vy ale nejste běžní návštěvníci hotelů a restauací, ale studenti "Hostovky" a tak byste o těchto výrazech měli něco vědět už jenom proto, abyste věděli co Vám za Vaše peníze patří.

Cash bar v přesném překladu znamená "bar za hotové". Je to výraz se kterým se setkáte v pohostinství a v cateringu v anglicky mluvících zemích, zejména v Americe.

Cash bar je v zásadě opak výrazu "open bar" nebo "host bar", což býval v Americe veliký tahák neboli "buzz word", a jako studenti "Hostovky" byste význam těchto výrazů měli znát, abyste se eventuálně jako hosté nedostali do trapné situace a nebo jako hostitelé případně do rozporu se zákonem.

V Americe, jak asi víte, soudí každý každého při sebemenší příležitosti a v případě že se někdo při nějaké společenské funkci opije a způsobí nějakou škodu nebo neštěstí, tak zodpovědnost nese ten kdo ho do takového stavu přivedl.

No, a při "open bar" je jasné, že zodpovědnost nese hostitel, zvaný "host", a proto se s open bar v Americe již tak často nesetkáte.

Tudíž cash bar, znamená, že si každý musí ten svůj jed koupit za své, a tím pádem těch opilců je podstatně méně. □


Vrátit se na předchozí stránku

Koncept Steakgrill

Stránky první restaurace konceptu Steakgrill:


Steakgrill

s.jpg, 748B Koncept Steakgrill©

facebook

Počet návštěv

3160447
© 2007 - 2018, http://www.hostovka.cz