Hostovka - pomyslná univerzita pro hosty

Hostovka - pomyslná univerzita pro hosty

Nejlepší host je sofistikovaný host a tím se stanete studiem hostovky

BUFET PLÁNOVÁNÍ
Autor: Michael Klíma | 20.12.2009 | O čem se nemluví

Oproti mnohým jiným cateringovým akcím, které se do jisté míry řídí přáním osoby která danou akci objednává, a kdy jídelní lístek, jako například u banketu je dohodnut s objednavatelem,  bufety a brUnche  jsou plánovány provozovatelem.

Potřebné množství jídel a pití které hosté mohou v dané době při samoobslužném bufetu zkonzumovat má podstatný vliv na ekonomiku neboli na rentabilnost bufetu, na potřebný počet a sortiment jídel a následně i  na cenu.

Veškeré tabulky které byly kdy vypracovány jsou velice nepřesné protože spotřeba se řídí složením klientely, jejich věkem, ale hlavně jejich sofistikovaností o které se z nějakého důvodu nikdy nemluví, ale i věkem, denní dobou, chutí, a nekonečnou řadou dalších okolností které  spotřebu jídel a nápojů ovlivňuji.

Jedna poučka říká, že čím chutnější a čím atraktivnější jídla, tím více se jich spotřebuje, ale na štěstí jsou „triky“ jak toto kontrolovat. Přesto ale zásada je, že při skončení musí bufet vypadat tak jako kdyby se právě otevřel. S něčím takovým, že v okamžiku kdy bufet navštívil poslední host, všechny mísy budou prázdné, a že nebudou žádné zbytky, nemůžeme počítat. Proto plánování jídel pro bufet je velice nesnadné ale v našem semináři cateringu se i takové věci naučíte.

M. Klima


Vrátit se na předchozí stránku

Koncept Steakgrill

Stránky první restaurace konceptu Steakgrill:


Steakgrill

s.jpg, 748B Koncept Steakgrill©

facebook

Počet návštěv

3160453
© 2007 - 2018, http://www.hostovka.cz