Hostovka - pomyslná univerzita pro hosty

Hostovka - pomyslná univerzita pro hosty

Nejlepší host je sofistikovaný host a tím se stanete studiem hostovky

VYKOSŤOVÁNÍ
Autor: Michael Klíma | 29.8.2005 | Kuchyňské techniky

Pokud na stránkách Hostovky hovoříme o vykosťování tak máme na mysli vykosťování vařených ryb, masa či drůbeže.

Tomuto byly kdysi vyškoleni kuchaři případně číšníci, a tak zvaní carvers, nebo dranšéři, kteří toto vykosťování prováděli před zraky hostů případně maso carvrovali na pojízdných teplých vozech.

obr1

Toto, pokud to bylo provedeno odborně, bylo jakýmsi zpestřením stolování v restauracích vyšších cenových skupin a bylo to velice nóbl.

V moderní gastronomii se ale od dranšírování u stolů v restauraci upouští.

Při velkých bufetech je dranšírování velkých kusů masa či drůbeže stále ještě populární jednak proto, že je to velice atraktivní. ale také z ekonomických důvodů.

V Americe si dnes můžete objednat čerstvé pstruhy již vykostěné a to třeba i 5 tisíc kusů a všechny budou o váze vaši specifikace třeba i 283,5 gramů.

U nás ale se s něčím takovým zatím nesetkáme. Jednak těžko dostanete třeba i jen 10 pstruhů o stejné váze a o tom, že by byly vykostěné si také ještě musíme nechat zdát.

obr2 obr3 obr4

Ve většině lepších restaurací vám toho pstruha sice vykostí, ale já bych si mého pstruha vykosťovat nenechal protože i když ten číšník je zručný tak pokud jste u stolu dva nebo i více, tak v té době než toho vašeho pstruha dostanete tak je studený.

Já vím, že se mi hned někdo ozve s tím, že v jejich restauraci se to stát nemůže protože toho pstruha přihřejí na stolním vařiči, ale já prostě bych si ho raději vykostil sám.

Mike


Vrátit se na předchozí stránku

Koncept Steakgrill

Stránky první restaurace konceptu Steakgrill:


Steakgrill

s.jpg, 748B Koncept Steakgrill©

facebook

Počet návštěv

3160453
© 2007 - 2018, http://www.hostovka.cz