Hostovka - pomyslná univerzita pro hosty

Hostovka - pomyslná univerzita pro hosty

Nejlepší host je sofistikovaný host a tím se stanete studiem hostovky

Otázky a odpovědi

Zobrazení otázky a odpovědi


Otázka:

Vážený pane Klimo, dovolte připomínku k vašemu článku o šašliku. To, že by jakýkoliv válečník na svém meči griloval šašlik je v knihách opisovaná hloupost. Meč byl nejcennějším co válečník měl, měl cenu domu nebo několika koní a závisel na jeho kvalitě válečníkův život. A jak víme zahřívání zakalenému meči nesvědčí. Vy by jste snad na svém kuchařském noži griloval šašlik? A to na něm Váš život nezávisí.

Odpověď:

Vážený pane Chejstovský,

velká většina údajů o tom, jak některá jídla vznikla jsou "hlouposti", které autoři přidávají, aby to nebyla jen nějaká suchopárná zpráva, a já nejsem výjimkou.

Inteligentní čtenář si ale umí oddělit tu podstatnou čás receptury od těch "hloupostí". V Česku, jako snad v jediné zemi na světě, kte máme tolika geniálních odborníků gastroomů s  maturitou a dokonce i s doktoráty, kde mé články některé čtenáře dokonce uráží,  protože  vystudovali všechno "v kostce", si někteří lidé ale neumí  potřebnou informaci oddělit od těch "hlopupostí" 

Jak bych šašlik, nebo cokoliv jiného griloval já, se ale můžete dočíst v mých nesčetných článcích o grilování, kde se dočtete, že  v některých luxusníh restauracích pro ten "show"  grilují potraviny na replikách kordů či měčů, ale jinak vám postačí nějaký kovový špíz, a u špekáčů při táboráku, dokonce jen nějaký klacek.

 

 

 

 

MICHAEL  KLIMA CEC, CCE,

Certified Executive Chef, Certified Culinary Educator,

Certified Hospitality Industry Consultant, Professor Emeritus¨

Triton College, Illinois, USA, člen Syndikátu novinářů ČR,

Freelance Writer, čestný člen AKC ČR od 1989

e-mail: klima@steakgrill.cz , www.hostovka.cz, www.steakgrill.cz

 

 

 


Vrátit se na předchozí stránku

Koncept Steakgrill

Stránky první restaurace konceptu Steakgrill:


Steakgrill

s.jpg, 748B Koncept Steakgrill©

facebook

Počet návštěv

3160448
© 2007 - 2018, http://www.hostovka.cz