Hostovka - pomyslná univerzita pro hosty

Hostovka - pomyslná univerzita pro hosty

Nejlepší host je sofistikovaný host a tím se stanete studiem hostovky

Otázky a odpovědi

Zobrazení otázky a odpovědi


Otázka:

Dobrý den pane Klímo,
uvažuji o pronájmu bytu v rodinném domě. Zajímalo by mě, zda se mohu někde dozvědět,jaká je vybavenost bytů podle kategorií (byt I.,II.,III. kategorie) nebo ubytovacích zařízení podle hvězdiček. Dívala jsem se na internetové stránky zahraničních inzerentů přes ubytování, všude požadují kromě dalšího také zařazení nabízeného bytu (ubytovacího zařízení) do kategorií. Vaše stránky se mi velmi líbí, je v nich mnoho zajímavého, co se jinde nedozvím.

I zkušenosti s Martini máme podobné, zrovna minulý týden jsem měla schůzku s bývalým kolegou v restauraci, kde nám přinesl číšník Martini úplně teplé . O obsluze ani nemluvě.

Těším se na Vaši odpověď. Mějte se krásně
Daria Krejčířová

Odpověď:

SEKCE UBYTOVÁNÍ (V SOUKROMI)


Vážená Dario,


Ač nerad, tak se musím přiznat, že Vám asi moc nepomohu protože zkušenosti s nájemními smlouvami a kategorizací soukromých bytů nemám ani v Americe, natožpak v česku kde z Vašeho e-mailu vyznívá, že jsou nějaké kategorie. I., II., a III.


Jestli u toho jsou i nějaké hvězdičky také nevím, ale předpokládám, že i ty třídy budou jiné v každé lokalitě a tak asi by to měli mít na vašem obecním úřadě nebo jak tomu říkáte.


To že jste o soukromých bytech v zahraničí nenašla nic ani na internetu mně neudivuje, protože jak se domnívám i všude v zahraničí soukromé byty, neboli jejich úroveň či standard náležitostí se velice liší od země k zemi a od lokality k lokalitě.


Jinak pokud se týká kategorizace, či klasifikace ubytovacích zařízení tak všechny možné vládní nařízení, zákony, oborové normy tak i Doporučení upravující základní ukazatele pro kategorizaci hostinských a ubytovacích zařízení, najdete na stránkách www.cestovní-ruch.cz.


Pokud se týká toho Martini, tak to mně neudivuje a vím, že mně hned někdo nařkne, že urážím český národ, ale je to ostuda když v zemi ve které je hotelových škol pomalu více než hostů a ve které se pomalu bude říkat: "Co Čech to barman", neumí Martini udělat.

Jediné to Vám vážená Dario mohu doporučit je takový drink vrátit. Řešit to tím, že byste řekla, že do takové restaurace již nepůjdete byste totiž potrestala jen sebe, protože za chvíli byste nemohla už nikam chodit.


Hezký den,

Mike


Vrátit se na předchozí stránku

Koncept Steakgrill

Stránky první restaurace konceptu Steakgrill:


Steakgrill

s.jpg, 748B Koncept Steakgrill©

facebook

Počet návštěv

3160453
© 2007 - 2018, http://www.hostovka.cz