Hostovka - pomyslná univerzita pro hosty

Hostovka - pomyslná univerzita pro hosty

Nejlepší host je sofistikovaný host a tím se stanete studiem hostovky

ALLSPICE
Autor: Michael Klíma | 18.11.2005 | Co, kdy, kde a jak

Allspice (angl.) latinsky Pimenta dioica, španělsky Pimenta gorda, francouzsky piment, německy piment, švédsky kryddpeppar, italskypeppe di giamaica portugalsky pimenta-da- Jamaica, russian умаусkи перец, arabsky Bahar, anglicky takéJamaica pepper nebo pimento, česky nové koření.

K novému koření, lépe řečeno k jeho anglickému jménu se váže jedna zábavná příhoda...

U Marriottu v Chicágu na letišti, kde jsme připravovali tisíce jídel pro různé mezinárodní letecké společnosti, pro mě pracovali většinou Mexičané kteří nebyli sice vyučení kuchaři, ale měli již několik let praxe a někteří mluvili docela obstojně anglicky.

Tudíž když se pro nějakou zahraniční společnost mělo připravit nějaké zcela neznámé jídlo, tak jsem těm kuchařům dal v angličtině podrobný recept s přesným popisem jeho přípravy, vysvětlil jsem jim jak to jídlo udělat a musím říci, že většinou to bez problémů zvládli.

Jednoho dne jsem přišel k Jessusovi, což byl kuchař který připravoval jídla pro první třídy, s novým receptem. Vysvětlil jsem mu jak to udělat, prošli jsme, zda má všechny potřebné suroviny a koření, a po jeho ubezpečení, že je mu vše jasné, jsem šel na obchůzku ostatních oddělení.

Asi po deseti minutách jsem se vrátil k Jessusovi, který měl na svém pracovním stole vyložené všechno koření které jsme v té kuchyni měli v takovém vysokém pojízdném kabinetu.

Bylo jich asi 40 a já nevěděl to znamená. Vypadalo to jako když Jessus chce tu skřínku vyčistit a tak jsem se ho zeptal co to vlastně dělá. Jessus mi řekl abych neměl starosti, že přeci umí číst, a že mám v tom receptu jasně napsáno že se k jeho přípravě má použít allspice.

Nu, ukázalo se, že Jessusova angličtina přeci jenom nebyla ještě tak dobrá, protože by jinak věděl, že allspice, psáno dohromady je nové koření a že všechno koření by se muselo napsat zvlášť "all spice".


Vrátit se na předchozí stránku

Koncept Steakgrill

Stránky první restaurace konceptu Steakgrill:


Steakgrill

s.jpg, 748B Koncept Steakgrill©

facebook

Počet návštěv

3160446
© 2007 - 2018, http://www.hostovka.cz