Hostovka - pomyslná univerzita pro hosty

Hostovka - pomyslná univerzita pro hosty

Nejlepší host je sofistikovaný host a tím se stanete studiem hostovky

Cestovní ruch

globus

HOSTOVKA, jak jsme si již řekli není nějakou kuchařskou nebo hotelovou školou a ani není školou cestovního ruchu.

Nicméně cestovní ruch se podle mého názoru od pohostinství nedá oddělit a proto zde tuto sekci máme.

To moje rčení že jsem všude byl nemůžete brát vážně, ale můžete brát vážně to, že kde jsem nebyl, tak tam se chystám.

Já jsem se kdysi tím kde jsem byl co jsem tam viděl a co jsme tam pil a jedl nikdy moc nerozcapoval protože jak víte, tak mnoho lidí až do nedávna cestovat moc nemohlo a býval bych si udělal ještě více nepřátel než mám.

Dnes ale cestování jak v České tak i Slovenské Republice je jen otázkou jen dvou komodit - peněz a času.

Bohužel ani jednoho není nikdy dost a navíc mnohým studentům Hostovky není vždy jasné co jim za jejich peníze patří, nebo za co je nejlépe je utratit.

Ještě před nějakým časem Češi a Slováci, nadržení z dob té svobody v socialismu, byli ochotni cestovat kamkoliv, hlavně pokud to bylo do zahraničí. Dnes po té prvotní euforii a po několika zklamáních přišli na to, že jak v Česku tak i na Slovensku je spousta míst kde mohou strávit svoji dovolenou za zlomek toho co utratí v zahraničí.

Já vím, že mi spousta lidí namítne, že v mnoha cizích zemích dostanou za své peníze o mnoho lepší služby, ale poslání Hostovky je právě snaha tuto situaci zlepšit.

V této sekci jak doufám se vždy najde někdo kdo studentům Hostovky poradí kdy, kam a jak cestovat, co na té cestě jíst a pít, na co se nezapomenout podívat a případně co vynechat a mně můžete věřit, že podobně jako v gastronomii vaši cestu o mnoho více vychutnáte, když se na ni připravíte.

Články k tomuto tématu

KDO SE NA NIC NEPTÁ...

...NIC SE NEDOZVÍ!

Spolu s Voltérem považuji za své právo říkat co si myslím, ale do smrti budu obhajovat Vaše právo mi odporovat, nebo hledat pravdu nikde jinde. Když ale všechno selže, tak se pokuste použít mé rady.

Za používání anglických či jiných cizích odborných výrazu se neomlouvám, a naopak si myslím, že dnes po vstupu do EU by mi měli být vděčni hlavně pracovníci v pohostinství, kteří se bez některých těchto výrazu za nějaký čas v EU asi již neobejdou.

Žiji již více než 40 let v zahraničí a proto se také neomlouvám za mé případné gramatické chyby, i když se za ně velice stydím a snažím se polepšit. Když se podíváte na všechny ty mé několikastránkové příspěvky, které do těchto stránek píši, a porovnáte je s těmi krátkými dotazy mých čtenářů, tak uvidíte, že na to, že v česku již tak dlouho nežiji si nepočínám tak špatně.

M. Klima

Otázky a odpovědi k tomuto tématu hostovky

Otázka: Povšimli jste si, že většina Američanů, zdá se, ví mnohem více o amerických celebritách, tančení s hvězdami, Justinu Bieberovi a svých oblíbených sportovních týmech, než o světových záležitostech? Většina Američanů nedokáže dokonce Tunis a Alžír ani najít na mapě, a pokud jim řeknete, že v&n ...více

Otázka: Srdečně Vás zdravím, pane Klímo. Nebudu pokládat žádnou otázku. Jen se chci svěřit, že při čtení Vašich odpovědí a názorů jsem si vzpoměl na svého profesora na hotelové škole pana Josefa Vrátníka z Mariánských Lázní. ...více

Otázka: Dobrý den!    Děkuji za odpověď na otázku ohledně vydání knihy Nová italská kuchyně. V den, kdy jsem psala dotaz, jsem byla na hostovce poprvé. Předpokládala jsem, že když jsem v systému přihlášená pod svým jménem (V horním řádku vidím Autor otázky: Veronika Zemanová), že již své jméno pod ...více

více otázek a odpovědí

Koncept Steakgrill

Stránky první restaurace konceptu Steakgrill:


Steakgrill

s.jpg, 748B Koncept Steakgrill©

facebook

Počet návštěv

3160443
© 2007 - 2018, http://www.hostovka.cz