Hostovka - pomyslná univerzita pro hosty

Hostovka - pomyslná univerzita pro hosty

Nejlepší host je sofistikovaný host a tím se stanete studiem hostovky

Etnické kuchyně

etnické kuchyně

Tyto stránky nemají nahrazovat všechny ty odborné školy které u nás máme, ale mají zaplňovat mezery, ve znalostech mezinárodní gastronomie a podle mého názoru těch mezer máme tolik že jsem rád že to mám ještě asi tak 22 let do penze abych se o mé znalosti etnických kuchyní se studenty Hostovky podělil.

Poslání těchto stránek také není abychom zde uváděli stravovací zvyklosti všech etnických skupin které existují. Říká se však : "Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem", a já pro studenty Hostovky k tomu musím přidat:"Kolik etnických kuchyní znáš, tolikrát jsi hostem".Chtěl bych také zabránit tomu, aby se v českém tisku objevovaly neúplné nebo i nepravdivé zprávy o etnických kuchyních, a proto na vaše případné otázky o etnických kuchyních se pokusím vám podat věrohodné odpovědi.

Slovo etnický je odvozeno z řeckého slova ethnikos, znamenající "patřící do národnostní nebo cizí skupiny".

Většina etnických skupin jsou menšiny s nějakými hodnotami nebo stanovami které je odlišují od většího společenského celku. Členové etnické skupiny mají společná pouta původu, kultury, řeči, národnosti, rasy, nebo náboženství, nebo kombinací těchto charakteristik.

Etnická kuchyně je kuchyně určité etnické skupiny lidí se stejnými společnými charakteristikami způsoby přípravy jídel a nápojů které je odlišují od většiny jiných skupin lidí stejné společnosti.

Charakteristiky přípravy jídel některých etnických skupin z kuchařského hlediska nejsou natolik výjimečné k tomu, aby tato kuchyně byla zařazena do seznamu etnických kuchyní.

Na druhé straneě je ale celá řada etnických kuchyní o kterých by studenti Hostovky měli něco vědět nejenom proto, aby si uměli vybrat v etnických restauracích které u nás již existují, ale také aby se mohli lépe orientovat na jídelních lístcích v zahraničí.

Recepty na těchto stránkách očekávat nemůžete, protože etnických kuchařek je na českém trhu nepředstavitelné množství, ale rád se s vámi podělím o mé zkušenosti kdy, kde, co a jak v těch etnický restauracích jíst či nejíst.

Pokud ale máte své vlastní dobré či špatné zkušenosti z návštěv etnických restaurací tak neváhejte se o ně s námi podělit.

M. Klima

KDO SE NA NIC NEPTÁ...

...NIC SE NEDOZVÍ!

Spolu s Voltérem považuji za své právo říkat co si myslím, ale do smrti budu obhajovat Vaše právo mi odporovat, nebo hledat pravdu nikde jinde. Když ale všechno selže, tak se pokuste použít mé rady.

Za používání anglických či jiných cizích odborných výrazu se neomlouvám, a naopak si myslím, že dnes po vstupu do EU by mi měli být vděčni hlavně pracovníci v pohostinství, kteří se bez některých těchto výrazu za nějaký čas v EU asi již neobejdou.

Žiji již více než 40 let v zahraničí a proto se také neomlouvám za mé případné gramatické chyby, i když se za ně velice stydím a snažím se polepšit. Když se podíváte na všechny ty mé několikastránkové příspěvky, které do těchto stránek píši, a porovnáte je s těmi krátkými dotazy mých čtenářů, tak uvidíte, že na to, že v česku již tak dlouho nežiji si nepočínám tak špatně.

M. Klima

Otázky a odpovědi k tomuto tématu hostovky

Otázka: Vážený pane Klimo, dovolte připomínku k vašemu článku o šašliku. To, že by jakýkoliv válečník na svém meči griloval šašlik je v knihách opisovaná hloupost. Meč byl nejcennějším co válečník měl, měl cenu domu nebo několika koní a závisel na jeho kvalitě válečníkův život. ...více

Otázka: dobrý den, chtela jsem poprosit o radu dělam zavěrečnou práci na vyšší odborné škole a jeden z mých bodů práce je vývoj etnické kuchyně mohl by jste mi nějak pomoct. děkuji ...více

Otázka: Moje babicka se pri navsteve Ukrajiny (pred 1.svetovou valkou) naucila delat ruske kotlety ("rusky katlet"), ktere se delaly z mleteho masa. Bohuzel nezanechala recept na pripravu tohoto jidla a me se ho nepodarilo nikde sehnat. ...více

více otázek a odpovědí

Koncept Steakgrill

Stránky první restaurace konceptu Steakgrill:


Steakgrill

s.jpg, 748B Koncept Steakgrill©

facebook

Počet návštěv

3160444
© 2007 - 2018, http://www.hostovka.cz