Hostovka - pomyslná univerzita pro hosty

Hostovka - pomyslná univerzita pro hosty

Nejlepší host je sofistikovaný host a tím se stanete studiem hostovky

Hygiena a sanitace

Plný název této sekce by vlastně měl být HYGIENA, SANITACE A BEZPEČNOST.

Tou bezpečnostní se v našem případě rozumí hygienická bezpečnost potravin a prostředí v pohostinský provozech.

Poukazovat do nekonečna na to, že jsou země ve kterých ta hygiena je o mnoho horší moc nepomůže. Spoléhat se na nějaké vládní instituce pomůže ještě méně. Provozovatelé pohostinství jak se zdá některá ta nebezpečí zřejmě nevidí a tak se zdá že by Hostovka, lépe řečeno studenti Hostovky, mohli v této věci něco udělat.

Předpokladem ale je, aby studenti Hostovky o zásadách hygieny a bezpečnosti něco věděli. Proto v této sekci budeme poukazovat na případy ohrožení zdraví hostů, ale zároveň upozorňovat na možná preventivní opatření.

KDO SE NA NIC NEPTÁ...

...NIC SE NEDOZVÍ!

Spolu s Voltérem považuji za své právo říkat co si myslím, ale do smrti budu obhajovat Vaše právo mi odporovat, nebo hledat pravdu nikde jinde. Když ale všechno selže, tak se pokuste použít mé rady.

Za používání anglických či jiných cizích odborných výrazu se neomlouvám, a naopak si myslím, že dnes po vstupu do EU by mi měli být vděčni hlavně pracovníci v pohostinství, kteří se bez některých těchto výrazu za nějaký čas v EU asi již neobejdou.

Žiji již více než 40 let v zahraničí a proto se také neomlouvám za mé případné gramatické chyby, i když se za ně velice stydím a snažím se polepšit. Když se podíváte na všechny ty mé několikastránkové příspěvky, které do těchto stránek píši, a porovnáte je s těmi krátkými dotazy mých čtenářů, tak uvidíte, že na to, že v česku již tak dlouho nežiji si nepočínám tak špatně.

M. Klima

Otázky a odpovědi k tomuto tématu hostovky

Otázka: Dobrý den,chtěl bych se zeptat jak se řeší v zahraničí úklid kuchyně ,formou třeba dřív známého sanitarního dne. Možná se vám bude tato otázka zdát trochu nenormální ale zajímalo by mě to ,děkuji za odpoved, a vašimi slovy kdo se neptá nic se nedozví tak konám. ...více

Otázka: Ráda bych se s vámi podělila o velice špatnou zkušenost v jedné restauraci do které mně nikdy už nikdo nedostane. Byli jsme tam s manželem, kterému ku podivu nic nebylo, ale já jsem to jídlo odnesla nepředstavitelným průjmem a bolestí břicha a já si myslím, že je to trestuhodné, a ráda bych věděla, ...více

více otázek a odpovědí

Koncept Steakgrill

Stránky první restaurace konceptu Steakgrill:


Steakgrill

s.jpg, 748B Koncept Steakgrill©

facebook

Počet návštěv

3160444
© 2007 - 2018, http://www.hostovka.cz