Hostovka - pomyslná univerzita pro hosty

Hostovka - pomyslná univerzita pro hosty

Nejlepší host je sofistikovaný host a tím se stanete studiem hostovky

B.S.
Autor: Michael Klíma | 14.2.2008 | Co, kdy, kde a jak

MANUÁL PERSONÁLNÍHO ODDĚLENÍ KONCEPTU STEAKGRILL
Příjimací pohovor
(Výňatek pro Hostovku)

BULLSHIT

Já bych se chtěl přímo vsadit, že při státních zkouškách z angličtiny vám otázku co to je B.S. nikdo nedá.

BS je zkratka v‎ý‎razu "bullshit", což je v Americe považováno za "foul language" neboli špatná mluva, ale setkáte se s ním téměř denně a to ve všech společenských vrstvách.

V přesném překladu je to býčí hovno, ale jak asi víte ani samotný výraz "shit" neboli hovno se na plnou hubu ani v Americe nepoužívá.

Hovno totiž smrdí vždycky což napsal již i Jaroslav Vrchlick‎ý a já vám z praxe mohu říci, že na velikosti nezáleží.

Proto dobře vychovaný Američan nebo pokrytec nejvýše řekne "Sh...", nebo "Shoot...", ale věřte mi, že pokaždé má namysli ten shit nebo Bullshit.

Ve stejném smyslu se používá i v‎ýraz "horsshit", což je koňdské hovno, ale bullshit je běžněší.

 

obr1

 

Já ale někdy ten výraz BS nepoužívám a používám spíše moji diplomacii.

V kanceláři mám totiž vyvěšený takový srozumitelný pictogram na který v případě potřeby jen ukáži a každý ví co chci říci.

No, když to ale někdo nepochopí a přesto mele svou, tak mu řeknu: "Prosím pokračujte, já jsem sice také bulšitář, ale rád se přiučím od profesionála".

No, toto je jako obyčejně jen tak pro pobavení, ale v kapitole o přijimacím pohovoru si o tom BS musíme říci něco více.

BS má několik významů s jemnými nuancemi. Ve většině případů ten výraz bullshit poukazuje na zavádějící, nepřesná, vylhaná nebo falešná prohlášení, kterým se také dá říci hovadiny, voloviny, kraviny či srágory.

V Americe se tomu říká bullshitting. V Česku asi ne, ale v Americe ten bullshiting používají hlavně politici a někteří náboženští kazatelé z nichž někteří těm bulšitům co káží dokonce sami věří.

Často opakovaná lež se totiž stává pravdu a proto se bulshitting také velmi často používá při opakovan‎ých reklamách a při marketingu či propagaci. V takovém případě se těm marketingovým bulšitářům řídá "bulshit artist" a za ty bulshity jsou dokonce velmi dobře placeni.

V Česku ten bulshiting používají i někteří promoteři, televisní komedianti a konzultanti kteří přestože tvrdí že mluví plynně anglicky pravý význam tohoto výrazu ale neznají.

Promoteři například ten bulshiting používají i ve svém životopise kterým některé lidi chtějí omráčit, což je nepředstavitelná chucpa a na takové případy musíte být připraveni.

Níže v tomto manuálu jsou v jedné kapitole popsány techniky jak číst žádost o zaměstnání a případné CV a hlavně jak rozeznat pravdu od BS.

V další kapitole pak je popis toho na co se při přijimacím pohovoru musíte zaměřit a věřte mi, že to nejsou nějaké BS.


Vrátit se na předchozí stránku

Koncept Steakgrill

Stránky první restaurace konceptu Steakgrill:


Steakgrill

s.jpg, 748B Koncept Steakgrill©

facebook

Počet návštěv

3160446
© 2007 - 2018, http://www.hostovka.cz